to jest

Boks

REcenzja filmu "Fighter"

Micky Ward i Dicky Eklund to bracia, którzy zaczynają swoją bokserską karierę. Ich ojciec walczył w ringu za czasów Kiedyś był wielkim bokserem, ale po jednej wpadce nie miał już szans na powrót do sportu. Dziwne więzi rodzinne oraz problemy ze strony Micky’ego oraz jego żony Paula sprawiły, że film „Fighter” stał się hitem.

Opowieść o dwóch braciach

Film „Fighter” jest opowieścią o dwóch braciach, którzy zaczynają swoją bokserską karierę. W pewnym momencie nasza historia przenosi się do Hollywood, gdzie jeden z bohaterów postanawia spróbować swoich sił w filmie. Mamy więc szeroki wachlarz tematyki do dyskusji: od boksu po rodzinne powiązania i relacje między ludźmi. Wszystko to sprawia, że film jest naprawdę ciekawym doświadczeniem dla fanów akcji i nie tylko.

Warto także wspomnieć o fabule: na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że bohaterowie są pospolitymi przedstawicielami rynku pracy i nieco ich losy uzupełniają siła tego pana na billboardzie koło sklepu spożywczego. Ale okazuje się, że każdy ma swoje problemy ze sobą i można mocno je podrobić!

Ta historia jest dziełem fikcyjnym

Wszystkie postacie, wydarzenia i miejsca opisane w tym filmie są fikcyjne lub zostały wykorzystane fikcyjnie, a wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób, żyjących lub zmarłych, miejsc i wydarzeń jest przypadkowe.

Rola aktorów w filmie

Film opowiada historię Micky’ego Warda, który był bokserem trenowanym przez swojego starszego brata, Dicky’ego Eklunda. Micky musiał walczyć, aby zapewnić byt swojej rodzinie. Ostatecznie stał się jednym z najlepszych bokserów i zdobył kilka tytułów. Film oparty jest na prawdziwej historii tych dwóch braci.

Micky Ward (w tej roli Mark Wahlberg) to bokser z Lowell w stanie Massachusetts, którego życie od dzieciństwa kręci się wokół boksu ze względu na wpływ brata i brak możliwości poza sportem. Dicky Eklund (w tej roli Christian Bale) to alkoholik z problemami psychicznymi, który od dzieciństwa trenował Micky’ego, ale nigdy nie zdołał sam osiągnąć większych sukcesów, dopóki nie zaczął pracować jako trener dla młodszych bokserów, takich jak Micky, po rozwodzie z żoną Charlene (Amy Adams).

Świetny film o takich tematach jak boks i rodzina

Fighter to film o boksie, ale także o rodzinie. Opowiada historię dwóch braci, którzy wychowali się w sierocińcu i muszą pokonać wiele przeszkód na drodze do zostania zawodowymi bokserami.

Polecam Fightera każdemu, kto szuka dobrego filmu, który jest nie tylko o boksie czy ogólnie o sporcie, ale także o rodzinie i relacjach między rodzeństwem – wszystkie te rzeczy są pokazane w tym filmie!