to jest

Boks

DAMIAN WRZESIŃSKI

Damian Wrzesiński (25-1, 9 KO) – bokser, który na przełomie września i października 2018 roku zmierzy się z Mateuszem Masternakiem o pas mistrza świata WBC w wadze półciężkiej. Na liście najwyżej sklasyfikowanych polskich pięściarzy 28-latek pochodzący z Łodzi jest na ósmym miejscu i jako jedyny ma status mandatory

Damian to jeden z najbardziej utytułowanych polskich bokserów świata.

Jego pierwszy pojedynek odbył się już w 2012 roku jako junior 15-latek. Trenował pod okiem Jerzego Kuchniewicza, który razem z Robertem Makowskim stworzył pionierski projekt MMA Fight Club pod Warszawskim Parkiem Skaryszewskim. Damian miał 7-letni staż wyczynowy i 28 startów w ringu w całej Polsce, gdy postanowił przenieść się do Szczecina gdzie czekać go byli mistrzowie świata!

28-latek pochodzący z Łodzi

Damian Wrzesiński zajmuje obecnie 8 miejsce na liście najbardziej utytułowanych polskich bokserów. Wygrał 8 walk i przegrał tylko jeden pojedynek. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Mateusz Masternak z Wrocławia.

Dziennikarze, którzy przyjechali do Łodzi na walkę Wrzesińskiego z Nowickim, nie kryli rozczarowania. W ubiegłym miesiącu 28-latek pokonał Michała Kościelniaka z Białegostoku. Zabrakło jednak emocji i walka była bardzo spokojna.