to jest

Boks

REcenzja filmu "Człowiek ringu"

Człowiek ringu to wyjątkowo szalona historia. Wystarczy spojrzeć na pozornie niedopracowaną fabułę, by dostrzec jak bardzo głęboka jest faktycznie ta opowieść. Jej kluczowe motywy i bohaterowie są naprawdę przekonujący, a każda scena wydaje się dobrze zaplanowana i rozbudowana. Film może mocno urazić osoby mające uprzedzenia do sportów zimnych (skojarzenia z nimi są tu nieuniknione), ale jeśli nie masz nic przeciwko temu, to dobrze się czepiasz swoich poglądów w ładnej otoczonej lodem klatce schodowej

Historia ta szybko przyciągnęła uwagę reżysera Ron Howarda, a także Russella Crowe'a, który zgodził się zagrać głównego bohatera.

Film opowiada o prawdziwej historii boksera, który przeszedł z gorszej do lepszej sytuacji. Jim Braddock był najbardziej znanym bokserem świata (he was the world heavyweight champion) i ludzie ciągnęli na spotkania ze swoim idolem jak magnes do lodu. Braddock był również pierwszym Amerykaninem w historii, który wygrał walkę na punkty. Historia ta szybko przyciągnęła uwagę reżysera Ron Howarda, a także Russella Crowe’a, który zgodził się zagrać głównego bohatera

Pokazuje tragiczny los człowieka, który w wyniku wypadku stracił całe pieniądze i staje się nadal nieudacznikiem.

Historia człowieka, który po stracie wszystkich pieniędzy w wypadku samochodowym staje się nieudacznikiem.

Jim Braddock jest uczciwym człowiekiem. Ciężko pracuje i gra fair. Jednak po wypadku, w którym traci wszystko, łącznie z żoną i małym synkiem, Jim staje się wyrzutkiem. Jedyną rzeczą, która trzyma go przy życiu jest boks. Ten sport pomaga mu przywrócić szacunek w społeczeństwie i pomóc innym wokół niego, ponieważ widzą, że życie stało się trudne dla Jima, jak i siebie, więc odłożyć na bok wszelkie różnice mogą mieć wcześniej ze sobą (zwłaszcza jeśli chodzi o rasę).

Braddock stara się przerwać porażkami i odzyskać dawny poziom życia.

Nie można nie podziwiać ten filmu. Wspaniale nakręcona akcja, błyskotliwe dialogi oraz niesamowita atmosfera to czynniki, które sprawiają, że Człowiek ringu zasługuje na miano jednego z najlepszych filmów o rzezi bokserskiej.

W filmie pojawia się także Craig Bierko, rywal Braddoka. Max Baer to wielokrotny mistrz świata, który pozostał w pamięci fanów jako postać brutalniejsza i przemocowsza od Braddoka. W filmie nie przedstawiono jak on, były zawodnik, się znajduje po zakończeniu walki.

Tytułowy człowiek ringu zajmuje się on również rodziną i ich rosnącymi potrzebami.